ÜRÜNLER
 
 

Telemetri Uygulamaları İçin Yeni ARM-LP Düşük Güç Tüketimli Radyo Modem

Yeni ARM-LP Radyo Modem, çok düşük güç tüketimi için optimize edilmiş radyo modülü sayesinde, elektrik bağlantısının yapılamayacağı meteoroloji istasyonlarında telemetri uygulamaları; doğalgaz, su, elektrik sayaçlarının uzaktan kablosuz izlenmesi; seralarda ya da gıda sektöründe uzaktan sıcaklık takibi ve kontak bilgilerinin uzak merkezlere aktarımı gibi çok çeşitli uygulamalarda verimli şekilde kullanılabilir.

ARM-LP radyo modem, lityum batarya ile ya da güneş panelleri ile beslenebilir ve pil ömrü belli koşullar altında 10 yıla kadar çıkabilir. Güç tüketimi, tipik olarak radyo iletimde 150mA, alışta 25mA, I/O yönetiminde 5mA'den az ve standby modunda 1µA'den azdır.

Zorlu ortam kullanımları için IP 65 PVC kutu içerisindedir. Küçük boyutlu (120X64X41mm) ve hafif (180g) yapısı kullanım avantajı sağlamaktadır. 


Her modülün bağımsız bir tanım numarası vardır.

ARM-LP ile, opsiyonel olarak şu giriş/çıkış seçenekleri sağlanmaktadır:

  • Alarm ya da puls sayıcı olarak kullanılabilecek 2 sayısal giriş (gaz, elektrik ve su sayaçlarının otomatik okunması),
  • 1 tümleşik sıcaklık probu (-55 / +125°C),
  • 1 diferansiyel analog giriş (0-10V, 0-20mA CAN 12 bit duyarlılık),
  • 1 kilitlemeli röle çıkışı (sadece durum değiştiğinde güç harcar).

ARM-LP modbus slave ya da mirror slave (giriş/çıkış kopyalama) modlarında çalışabilir ya da ARM-SE ile çalışarak "algılayıcı ağlar" (sensor network) oluşturabilir.

Ürünün 433 ve 868MHz modelleri mevcuttur (1-500mW). Radyo iletişim hızı maksimum 19200bps, veri alış hassasiyeti ise -100dBm @ 9600bps 'dir.

Bu modüller, verileri alan ve bir Modbus tablosunda saklayan bir ARM-SE (seri port ya da eternet) bağlanarak kullanılabilirler. Böylece, veriler internette yayınlanabilir ve bir web sayfasında görüntülenebilir.

ARM-LP, 1000 adet olayı kaydetme (data logging) özelliğine sahiptir.


 


© Copyright (c) 2000-2010 SYDMA KONTROL Tüm hakları saklıdır.
     Designed By 3NOKTA