Ürünler > Kablosuz Otomasyon > Radyo Modemler >Kablosuz Ethernet
     ÜRÜNLER
 
 

ENDÜSTRİYEL KABLOSUZ ETHERNET ÜRÜNLERİ

ATIM Endüstriyel Ethernet Radyo Modüllerine Genel Bakış
(Resmin üzerine tıklayarak, ürün broşürünü indirebilirsiniz)

ATIM  Endüstriyel Ethernet Radyo Modülleri ile amaçlanan hizmet, zorlu endüstriyel alanlardaki uzaktan kumanda ve kontrol ihtiyaçlarına en uygun çözümleri sunmaktır.  

Tüm ürünler Wi-Fi sertifikalıdır, yani diğer firmaların Wi-Fi ürünleriyle birarada kullanılabilirler.

Kapalı metalik alanlarda (fabrika koridorları gibi) kullanmak için uygun olan modellerde harici antenler için 2 konnektör (yansımayı azaltmak için birbiriyle ters yönlü çalışan) mevcuttur. Uygun anten seçimi, Wi-Fi kapsama alanını da önemli ölçüde arttırıcı etki yapacaktır.

WLI-E (E-Embedded) Endüstriyel WLAN ( Wi-Fi 802.11 b/g Endüstriyel Access Point / Bridge / Client )
WLI-E, zorlu endüstriyel ortamlar ve gömülü sistemlerde kulanılmak için geliştirilmiş sağlam ve güvenilir bir kablosuz LAN arabirimidir. Tramvay, metro, otobüs gibi toplu taşımacılık sistemlerinde, kamyon, tır, inşaat makinaları, kule vinçler, konveyörler, döner vinçler gibi zorlu ortamlarda çalışan araçlarda güvenle kullanılabilir. Biri besleme, diğeri de ethernet bağlantısı için kullanılan iki M12 konnektörü ile toza ve suya karşı korumalı alüminyum IP66 kasası, doğrudan dış ortamlarda kullanıma imkan verir. Erişim noktası (Access Point), İstemci (Client) ve WDS (Wireless Distribuion System) modlarını destekler. İstenilen kanalların taranmasını sağlayan kanal tablosu yapma gibi gelişkin özelliklere de sahiptir. Gelişkin Web arabirimi ile kolayca ayar yapılabildiği gibi, ARP tablosu, istatistikler, aktivite logu gibi entegre diagnostik araçları da içerir.

XI1510-IP / IPD

Endüstriyel Wi-Fi Erişim Noktası

XI1510-IP Erişim Noktası, manyetik kirliliği çok olan endüstriyel ortamlarda doğruluk ve güvenilirlik gerektiren uygulamalar için, Wi-Fi 802.11b standardına uygun olarak  geliştirilmiştir. Üzerindeki RJ45 konnektör (10/100Mbps) sayesinde, PC'lerle PLC'ler arasındaki kablosuz ethernet bağlantısı sağlanmaktadır. DSSS modülasyonlu 2,4GHz frekans bandında çalışmaktadır.

XI1510-IP'nin gücü, ekstra kablolamayı ortadan kaldıran, PoE (Power over Ethernet) teknolojisiyle, doğrudan sağlanmaktadır. Su geçirmez kutusu sayesinde dış mekanlarda kullanmak da mümkün olduğu gibi, kablo kayıplarını azaltmak için, antene en yakın konumda olacak şekilde kurulumunu yapmak mümkündür.

XI1510-IPD, XI1510-IP'ye benzer, ancak 2 antenle ters yönde çalışması için (yansımayı baskılamak amacıyla) 2 adet N-konnektöre sahiptir.

Kurulumu oldukça hızlıdır: Web tarayıcısından ya da Windows tabanlı bir uygulamadan konfigürasyon ve yönetimi mümkündür.

Güvenlikle ilgili olarak, MAC adres filtreleme; 40-bit ve 128-bit WEP encryption seçilebilmektedir. Değişik modlarda çalışabilir: Point-to-point bridge, multi-point, roaming, repeater vb. Duyarlılığı arttırmak için, 11 Mbps'lik hızı, 5.5,2 ya da 1 Mbps'e düşürülebilir.

Kanal analizi için, lokal olarak ya da uzaktan kumandayla yapılabilen bir RSSI test fonksiyonu satandart olarak mevcuttur.

Bu ürün, Schneider,Siemens, Allen Bradley gibi endüstriyel ethernet protokolleriyle başarıyla test edilmiştir.

WLI2411     
Endüstriyel Wi-Fi Arabirimi     

- IEEE802.11b 2,4GHz 11Mbps     
- Erişim Noktası (Access Point - AP) ya da Adaptör     
- Tekbaşına tekrarlayıcı mod (AP versiyonu)     
- DIN ray montajı için kompakt alüminyum kutu     
- WEP64 ya da 128-bit encryption ile veri güvenliği     
- MAC adres filtreleme (AP versiyonu)     
- "Görünmez" Erişim Noktası özelliği     
- Windows tabanlı uyuglama ya da Web tarayıcı ile konfigürasyon     
- Endüstriyel sahalar için özel tasarım Harici anten seçeneği (2 SMA      konnektör)     

PC-CARD (Pcmcia type II)

PC ya da dizüstü bilgisayarda kullanılmak üzere, çıkarılabilir antenler: 2MMCX konnektör (değişim özelliği)

XI325    :   802.11b standardı 10mW'lık versiyon
XI325H  :   802.11b yüksek güçlü 100mW'lık versiyon
XI305    :   802.11b sabit antenli versiyonCOMPACT FLASH CARDS (CF)

PDA'nızı, Wi-Fi ağa bağlamak için CompactFlash V1.4 CF+Type II slot. Windows CE2.12 / 3.0 / Win95 OSR2 / 98 / ME / 2000 ile uyumlu.

XI800   :   Diversity antenlerle CF (Tip II) kart
XI815   :   Diversity antenlerle CF (Tip I) kart

 

 


© Copyright (c) 2004-2014 SYDMA KONTROL Tüm hakları saklıdır.

 

     Designed By 3NOKTA