Ürünler > Gerçek Zamanlı Yer Belirleme Sistemi > Ekahau Gerçek Zamanlı Yer Belirleme Sistemi > SSS
     ÜRÜNLER
 
 

Ekahau RTLS ile İlgili Sorular ve Cevapları

       Ekahau RTLS ile ne tür varlıklar izlenebilir?

  • Ekahau'nun gerçek zamanlı yer belirleme sistemini kullanarak, hareketli demirbaşları, stokları ve insanları konumlayabilir ve izleyebilirsiniz.

       Varlıkları-nesneleri Wi-Fi Radyo Frekans etiketleri kullanmadan da izleyebilirmiyim?

  • Evet. Eğer izlemek istediğiniz cihaz, dizüstü bilgisayar, PDA, VoIP telefonu ya da IV pompası gibi Wi-Fi özelliğe sahip bir cihaz ise Wi-Fi tag kullanmanıza gerek yoktur. Onun yerine ilgili cihazlara Ekahau Client yazılımını (buna yazılım etiketi diyebiliriz) yüklemeniz yeterli olacaktır.

      Ekahau RTLS, diğer uygulamalara ve bilgi sistemlerine entegre edilebilirmi?

  • Kesinlikle. Ekahau, Ekahau Positioning Engine'in ürettiği konum verilerinin, üçüncü parti uygulamalara, veritabanlarına ve ERP sistemlerine entegre edilebilmesi için, geliştiricilere rehberlik eder. Ekahau Positioning Engine, entegrasyon için, hem Java Yazılım Geliştirici kiti (Java SDK) hem de soket tabanlı API içerir.

      Ekahau RTLS'in hareketli bir nesneyi izleyebileceği en fazla mesafe nedir?

  • Ekahau RTLS, dış ya da iç mekânlarda, Wi-Fi kapsama alanının olduğu her yerde izleme yapabilir. Yani, dizüstü bilgisayarınız ağa bağlı olduğu sürece onu izleyebilirsiniz.

      Ekahau RTLS'in doğruluk oranı nedir?

  • Diğer izleme çözümlerine benzer olarak, Ekahau RTLS'in de doğruluk oranı, büyük oranda, sistemin, üzerine kurulduğu kablosuz ağa bağlıdır. En iyi sonuç için, izlenecek nesnelerin (Wi-Fi etiketler ya da istemci yazılımı) izleme yapılacak alan boyunca, üç ya da daha fazla erişim noktası sinyalini (RSSI değeri -75dBm ya da üstü) alabiliyor olması gereklidir.  Tipik birçok katlı iç mekân Wi-Fi ağında
    1-3 metre doğruluk oranı yakalanabilir. Doğruluğu (izleme yapılan nesnenin yerinin belirlenmesindeki doğruluk) arttırmak için, veri ağına bağlı olmayan, sadece elektrik bağlantıları yapılmış, "Dummy" erişim noktaları ağa eklenebilir. Bu sayede Ekahau Positioning Engine daha fazla RF sinyal toplayarak konum analizi için kullanabilir.

 

  

 © Copyright (c) 2000-2007 SYDMA KONTROL Tüm hakları saklıdır.
     Designed By 3NOKTA