Ürünler > Gerçek Zamanlı Yer Belirleme Sistemi> Teknolojiye Genel Bakış
     ÜRÜNLER
 
 
Teknolojiye Genel Bakış

Ekahau'nun yazılım tabanlı konumlama sistemi, Finlandiya'daki Helsinki Üniversitesi'nde bulunan ve Dünya'nın önde gelen araştırma gruplarından olan, Karmaşık Sistemler Hesaplama Grubu'nun (Complex Systems Computation Group) 10 yılı aşan çalışmalarının ürünüdür. Bu ortak çalışmanın sonucunda, Ekahau'nun çoklu yer belirleme ve alan inceleme patentleri alınmıştır ki bu çalışmalar, "Bayesian Networks", "stochastic complexity" ve "on-line competitive learning" gibi olağanüstü teorik sonuçlar üreten konsept çalışmaların arkasındaki teorik temelleri oluşturur.

Rakip teknolojilerden farklı olarak, Ekahau, radyo dalgalarının, dağılma ya da çoklu rota/yol izleme gibi olumsuzluklarından etkilenecek olan yayılma metodu gibi metotları kullanmaz. Onun yerine, Ekahau'nun geliştirdiği Ekahau Site Calibration™ metodu, radya dalgaları ağının değişik noktalarından örnekler toplar. Herbir örnek nokta, alınan sinyalin kuvvetinin yoğunluğu ve harita koordinatları ile ilgili istatistiki özet bilgi içerir ve bu bilgi, doğru izleme yapılabilmesi için, izleme yapılan alana özgü bir Konumlama Modeli içinde saklanır.

Ekahau Positioning Engine (EPE), Konumlama Modeli teknolojisi üzerine kurulu, yer belirleme doğruluk oranı, ortalama, 1 metre olan ve sadece yazılımdan oluşan bir konumlama sunucusudur. EPE, mevcut Wi-Fi uygulamalarınıza, yüksek doğruluk oranlı, güvenilir ve maliyet-etkin, insan ve varlık izleme uygulamaları entegre etmek için çok çeşitli fırsatlar ve daha önce hiç düşünmediğiniz yer belirleme tabanlı uygulamalar geliştirmenize olanaklar tanır.

Ekahau'nun konumlama/yerbelirleme ve alan inceleme teknolojileri, özel bir donanım gerektirmeden, bütün endüstri standartı Wi-Fi (IEEE 802.11/a/b/g) Erişim Noktaları (Access Points) ve ağ kartları ile çalışabilir.

Ekahau Site Survey™ (ESS), Wi-Fi (IEEE 802.11a/b/g) ağlarında alan inceleme işlemlerini yapan bir yazılım ürünüdür. ESS, örneğin, alınan radyo sinyalinin kuvveti, erişim noktlarının yeri, gürültü seviyeleri gibi bilgileri gösterirken aynı zamanda erişim noktalarının kanallarını ve yerlerini eniyiler.(optimize eder)


 


© Copyright (c) 2000-2007 SYDMA KONTROL Tüm hakları saklıdır.
     Designed By 3NOKTA