HABERLER
     
     
   
 
 
 

Chataigneraie Hastanesi, Hastalarını Ekahau RTLS ile izlemeye başladı.

Fransa'daki Chataigneraie Kliniği, ameliyathanelerde verimliliği optimize etmek için Ekahau'nun Wi - Fi tabanlı RTLS çözümünü seçti.

Paris, Fransa --- 17 Mayıs 2006 --- Fransa'daki Chataigneraie Kliniği'nin, 16 ameliyathanesindeki iş akışını iyileştirmek için Ekahau'nun RTLS (Real Time Location System) çözümünü seçtiği Ekahau Inc. tarafından bildirildi. Hastane, hastaların yerlerini gerçek zamanlı olarak belirlemek için Ekahau T201 etiketleri ve Ekahau Tracker yazılımını kullanmaktadır. Hastaneye yatış işlemleri sırasında hastalara verilen Ekahau Wi - Fi etiketler aracılığıyla, ameliyat sürecinin tüm aşamalarında hastaların yerlerinin belirlenmesi ve izlenmesi mümkün olmaktadır. Bu sistem sayesinde, gereksiz bekleme süreleri ortadan kaldırılabilecek ve hasta tedavi sürecinin yönetiminde verim artışı sağlanacaktır. 

Chataigneraie Kliniği, Fransa'da, hasta tedavi sürecinde yenilikçi IT çözümleri uygulayan öncü hastanelerden biridir. Hastanenin kablosuz Wi - Fi tabanlı uygulamalarına yapılan en son ekleme ise, Ekahau'nun RTLS çözümü olmuştur. Bundan önce Wi - Fi ağ, yemek siparişlerini almak ve hasta odalarındaki tıbbi dosyalara erişimi sağlamak amaçlarıyla kullanılmaktaydı. Kliniğin IT Direktörü Marc Blanchet'e göre, "Ekahau'nun RTLS çözümü sayesinde hastanedeki tüm tıbbi tedavi aktivitelerini ayrıntılı şekilde gerçek zamanlı olarak izlemek ve bu sayede iş akışlarını optimize ederek hastaların bekleme sürelerini azaltmak mümkün olmaktadır". "Ayrıca, Ekahau'nun çözümü ile, hastane personeline tamamlayabileceklerinden fazla iş yükü yaratılmaması da sağlanmış olacaktır".

Sağlık sektöründe Wi - Fi teknolojileri uygulamalarında uzmanlaşmış olan, Ekahau'nun Fransa'daki çözüm ortağı Airmedis, Chataigneraie Kliniği'nde Ekahau'nun RTLS çözümünü kurmuştur. Airmedis'in CEO'su Arnault Thouret, "Ekahau'nun izleme çözümü, kliniğin Symbol Technologies tarafından kurulmuş olan mevcut kablosuz altyapısına mükemmel uyum sağlamıştır" dedi.

Demirbaş, hasta ve personel izleme amaçları ile; hastane süreçlerindeki verimliliği, personel güvenliğini ve toplamda hasta tedavi kalitesini arttırmak için, dünyanın birçok yerindeki hastaneler, Ekahau'nun RTLS çözümünden faydalanmaktadırlar. Diğer yer belirleme sistemlerinin aksine, Ekahau RTLS, mevcut Wi - Fi yapı üzerine ve herhangi bir özel altyapı donanımı maliyetine gerek olmaksızın kurulabilmektedir.   

 

 

 

 


© Copyright (c) 2000-2007 SYDMA KONTROL Tüm hakları saklıdır.
     Designed By 3NOKTA