HABERLER
     
     
   
 
 
 

Hill Air Force Base, Yer Destek Hizmetlerinin modernizasyonu için Ekahau'nun Varlık İzleme Teknolojisi'ni kullanıyor.

Wi - Fi tabanlı çözüm, hava üssündeki prosesler boyunca önemli cihazların/aletlerin yerlerini belirlemektedir.

Las Vegas, NV (RFID Live Conference) - 1 Mayıs 2006 - Utah'taki Hill Air Force Base (HAFB)'da önemli yer destek ekipmanını izlemek için kullanılan otomatize edilmiş sistemin ana unsuru Ekahau Yer Belirleme Sistemi'dir. Ekahau'nun Gerçek Zamanlı Yer Belirleme Sistemi (RTLS), Knowledge Based Systems Inc. (KBSI) tarafından, Amerikan Hava Kuvvetleri'nin desteklediği projenin bir parçası olan Akıllı Varlık İzleme ve Yönetimi Sistemi (Intelligent Asset Tracking and Management System - IATMS)'nin ana bileşeni olarak seçilmiştir.

 Ekahau RTLS, varolan Wi - Fi ağlar üzerinde çalışabilen, etiket takılmış varlıkları hem kapalı hem de açık alanda 3 - 5m'lik doğrulukla izleyebilen, pazardaki tek yazılım tabanlı gerçek zamanlı yer belirleme sistemidir.

KBSI proje lideri Dr. Mike Graul'a göre,  "Başlangıçta bir GPS çözümü üzerinde duruyorduk, ancak bu çözümün bina içlerinde ve hangarlarda doğruluk oranının yeterince iyi olmadığını hızla anladık. Ekahau RTLS hem hangarlarda hem de diğer binaların içinde  yüksek kapasiteli bir varlık izleme sistemi olmasının yanında, aynı zamanda hangarlarda ve binalarda kurulu olan kablosuz LAN altyapısıyla da sorunsuz şekilde entegre olabilen esnek bir çözüm sağlamaktadır. Bu çözüm, personelin daha verimli çalışmasını sağlamakta, uçakların servis dışı kaldıkları süreyi kısaltmakta ve Hava Kuvvetleri'nin görevlerini yerine getirmek için her zaman hazır durumda olmasına olanak vermektedir."

Milyonlarca Amerikan Doları değerindeki yer destek cihazlarının yerlerini tespit etmek ve izlemek, Hill Air Force Üssü'ndeki personel için olduğu kadar, diğer büyük ordu merkezleri için de çözülmesi gereken bir sorundur. IATMS sayesinde, Hill personelinin laptoplarını, PDA'larını ya da diğer Wi - Fi içeren cihazlarını kullanarak, hangarların ve binaların içindeki yer destek cihazlarını etiketler aracılığıyla izlemesi mümkün olmaktadır.

Ekahau RTLS aynı zamanda IATMS'ye "back-end" raporlama özelliği de kazandırmıştır. Bunun sonucunda, Hill Air Force Üssü çalışanları bir web arayüzü ile GSE'yi görüntülemekte; böylece, hem malzemelerin yerleri ile ilgili gerçek zamanlıya yakın yer bilgisine sahip olmakta, hem de üsdeki hangar ve binalarda bulunan tüm etiket takılmış cihazların tarihsel yer değiştirme bilgisini içeren raporlar alabilmektedirler.

Ekahau İş Geliştirme Bölümü Başkan Yardımcısı Tuomo Rutanen, "İşin devamlılığı için çok önemli binlerce malzemenin yer bilgisinin sürekli gerekli olduğu Hill Air Force Üssü gibi yerler için,  Ekahau'nun varlık izleme becerisi mükemmel bir çözümdür. Askeri kurumların çoğunda halihazırda  kablosuz LAN altyapısı mevcuttur. Dolayısıyla, varolan Wi - Fi ağını kullanan bir yer belirleme çözümünün eklenmesi, fonksiyonelliği ve işleyişlerdeki verimliliği arttırmanın pratik ve pahalı olmayan bir yoludur" dedi.  

 

 

 

 


© Copyright (c) 2000-2007 SYDMA KONTROL Tüm hakları saklıdır.
     Designed By 3NOKTA