HABERLER
     
     
   
 
 
 

Eisenhower Ordu Tıp Merkezi, demirbaşlarını kablosuz izlemek için Ekahau'yu seçti.

Ekahau'nun RTLS çözümü, bir devlet hastanesindeki Wi - Fi ağının zaman tasarrufu sağlayan yeni bir uygulamada kullanılmasını sağladı.

SAN DIEGO - 14 Şubat 2006 - Ekahau Inc.'den yapılan açıklamada, 750 yataklı, 46,500m2 alana kurulu Fort Gordon Ga.'daki Dwight David Eisenhower Ordu Tıp Merkezi'nde tıbbi malzeme ve gereçlerin kablosuz olarak izlemesi için Ekahau'nun RTLS sisteminin kullanılmasına karar verildiği belirtildi.

Ekahau RTLS, hareketli kişi ve varlıklar hakkında, güvenilir, gerçek zamanlı ya da tarihsel yer bilgisi sağlamaktadır. Ekahau'nun çözümü, varlıkları, kişi ya da nesneye iliştirilmiş Ekahau T 201 Wi - Fi etiket, ya da laptoplar veya PDA'ların içerisinde bulunan Wi - Fi kartlar aracılığıyla izler. Ekahau RTLS mevcut, standart bir Wi - Fi ağ üzerinde çalışabildiği için, uzun kurulum, pahalı özel bir izleme altyapısı gerektirmeyen yazılım tabanlı bir uygulamadır.

Ekahau RTLS sayesinde Eisenhower Ordu Tıp Merkezi personeli, IV pompaları, hasta yatakları, tekerlekli sandalye ve tıbbi kayıtlar gibi ekipmanların yerlerini sürekli olarak izleyebilecekler.

Eisenhower Ordu Tıp Merkezi kurulumu Ekahau için, önemli birçok hükümet anlaşmalarından biri niteliğindedir. Ekahau RTLS, tıp merkezinde zaten kurulu olan Nortel Networks Wi - Fi ağı üzerinde çalışacaktır.     

Ekahau İş Geliştirme Başkan Yardımcısı Tuomo Rutanen, "en son resmi raporlara göre, kamu hastanelerinde bulunan hastane malzeme ve gereçlerinin yarıdan fazlası kayıp ya da çalınmış olduğu için, bir kablosuz izleme çözümünün bu sağlık kuruluşlarının bütçesine çok önemli katkılar sağlayacağı kesindir. Malzeme ve gereçlerinin sürekli izlenebilir olması, hastane yöneticilerinin gereksiz cihaz alım ya da kiralamalarına harcadıkları paranın azalmasına, ve bütçelerinden daha fazla miktarı doğrudan hasta tedavisine harcayabilmelerine olanak vermektedir" dedi. "Yerleri izlenebilen tıbbi malzeme ve gereçler sayesinde ne kadar çok zaman kazanıldığı ve maliyet düşüşü olduğu, Ekahau'nun Wi - Fi izleme çözümlerini kullanan özel sağlık kuruluşlarındaki örneklerle sayısız kereler ispatlanmıştır".

 

 

 

 


© Copyright (c) 2000-2007 SYDMA KONTROL Tüm hakları saklıdır.
     Designed By 3NOKTA