HABERLER
 
     
     
   
 
 
 

Ekahau, acil bir güvenlik problemi durumunda, hastane çalışanlarının yerini belirlemek için 'panik butonunu' geliştirdi.

Ekahau tarafından geliştirilen RTLS (Gerçek Zamanlı Yer Belirleme) çözümü, acil bir durumda, güvenlik problemi yaşayan personelin, hemen güvenlik sistemine alarm göndermesini ve olaya en yakın güvenlik görevlisinin aynı anda olay yerini tespitini, dolayısıyla olaya müdahalesini mümkün kılmaktadır.

San Diego, CA (HIMSS Conference) --- 13 Şubat, 2006 --- Amerikan istatistiklerine göre, hemşireler ya da diğer hastane çalışanlarına, 2004 yılında yaklaşık 5000 adet saldırı meydana gelmiştir. Sağlık çalışanlarının çalışma koşullarını iyileştirmeye ve güvenliklerini arttırmaya yönelik bir ürün olarak, Ekahau RTLS çözümü, alarm sistemi entegre edilmiş olarak kullanılmaktadır. Böylece, güvenlik personeli olay yerini anında ve doğru olarak belirleyebilmekte ve buna göre hemen müdahale edebilmektedir.

Ekahau'nun RTLS çözümü, hastane ya da diğer sağlık kuruluşlarının çoğunda zaten kurulu olan Wi - Fi ağlarla entegre edilerek, personel izlemeyi mümkün kılmaktadır. RTLS'in Ekahau Positioning Engine (EPE) 3.1 yazılımını ve Ekahau T201 WLAN etiketlerini kullanarak, hastane yöneticileri ve güvenlik görevlileri, intranet üzerinden doktorların ve hemşirelerin yerlerini belirleyebilmektedirler. Acil bir durumda, Ekahau etiketi taşıyan bir hastane çalışanı etiketin üzerinde bulunan alarm düğmesine basarak yardım çağırabilir. Alarm sinyali, güvenlik personelinin önündeki monitörlere, ya da cep telefonlarına SMS olarak yönlendirilir.

"Ekahau'nun RTLS çözümü, mobil ekipmanın izlenmesinde uzun zamandan beri hastanelerde kullanılmaktadır. Ancak RTLS aynı zamanda hastanelere, en değerli varlıkları olan çalışanlarının güvenliğini sağlamakda basit ve etkili bir çözüm sağlamaktadır" dedi, Ekahau CEO'su Antti Korhonen. " Çalışan güvenliği uygulamaları için gerçek zamanlı yer belirleme kapasitesine ek olarak çok yönlü alarm verebilme seçeneğini de sunmasıyla, Ekahau sağlık sektörü için daha zengin, maliyet etkin ve çok kısa zamanda kurulabilen bir çözüm sunmaktadır."

Tüm dünyada hastaneler çalışanlarını korumak için Ekahau RTLS çözümüne olan inançlarını, ürünü kullanarak zaten göstermektedirler. Örneğin, Finlandiya'daki Tuusula Hastanesi, Kuzey Fransa'daki Arras Merkez Hastanesi ve Calhorra İspanya'daki Mayores Hastanesi çalışan güvenliğini arttırmak için  Ekahau RTLS çözümünü seçtiler.

"Çalışan ve hastalarımızın güvenliği bizim her zaman ilk önceliğimizdir. Mobil hemşire güvenlik sistemleri seçim sürecinin sonunda, kazanan açık farkla Ekahau RTLS oldu. Ekahau'nun sistemi maliyet etkin ve kurulumu kolaydı. Ayrıca kurulan Wi - Fi ağ şimdi veri ve ses iletişimi amaçlarıyla da kullanılmaktadır," dedi Tuusula Hastanesi CFO'su Hellevi Norema.

In-Stat analisti Gemma Tedesco ise " Personel güvenliği, Ekahau'nun RTLS çözümü gibi yaygın yer belirleme çözümlerinin kullanım alanlarından sadece bir tanesidir" dedi. " Güvenlik personelinin acil durumlara çok kısa sürede müdahale etmesi pek çok gereksiz yaralanmayı ortadan kaldırmakta; sağlık sektörü ve diğer birçok endüstri kolunda daha güvenli çalışma ortamlarının oluşumunu sağlamaktadır."

 

 

 

 


© Copyright (c) 2000-2007 SYDMA KONTROL Tüm hakları saklıdır.
     Designed By 3NOKTA