HABERLER
     
     
   
 
 
 

Ekahau Kablosuz Yer Belirleme Sistemini, Hynix, yarı iletken üretimi sürecinde kullanmaya başladı.

Dünyanın en büyük DRAM üreticisi, yarı iletken fabrikası iş akışını Ekahau RTLS çözümüyle eniyiliyor (optimize ediyor).

Dünyadaki en önemli DRAM üreticilerinden biri olan Hynix Semiconductor Inc., Kore'deki fabrikasının iş akışlarını iyileştirmek için Ekahau RTLS çözümünü seçti. Fabrikadaki işçiler, hem gerçek zamanlı yer bilgisi sağlamak hem de fabrika çalışanlarının ve varlıkların geçmiş hareketlerinin takibi  için Ekahau RTLS sisteminin entegre edilmiş olduğu Wi - Fi bilgisayarlar taşımaktadırlar. Operasyonlarına bu yer belirleme çözümünü dahil ettiği için, Hynix fabrika yönetimi daha verimli iş akışlarına sahip olmuş, personel sevkiyatının zamanlamasını daha başarılı yapabilmiş; böylece hem maliyetlerde düşüş yaşanmış, hem de verimlilik artmıştır.

Ekahau RTLS, hem kapalı hem de açık alanda, hareketli değerli varlıklar ve kişilerin doğru ve gerçek zamanlı yer bilgisini sağlar. Ekahau'nun sistemi hareketli varlıkları ve kişileri iki şekilde izleyebilir: İzlenecek kişi ya da varlığa takılmış olan Ekahau T201 Wi - Fi yer belirleme etiketi ile; veya, kablosuz iletişim için dahili Wi - Fi kartı bulunan laptop ya da PDA gibi herhangi bir cihazı izleyerek. Diğer benzer sistemlerden farklı olarak, Ekahau RTLS işletmede önceden kurulu olan Wi - Fi erişim noktalarını kablosuz altyapı olarak kullanmakta, böylece sadece yazılıma dayalı bir çözüm olma özelliğini taşımaktadır.

1999'da LG Semiconductor ile birleştiğinden beri, Hynix Semiconductor şu anda dünyanın en büyük DRAM üretim kapasitesine sahiptir. Sistemi kuran AirQuay Ltd. (Ekahau'nun VAR ortağı) CEO'su Youngsang Hwang, "Hynix zaten veri iletişimi için Wi - Fi bilgisayar ağı kullanmakta olduğundan, bu kablosuz altyapıya Ekahau'nun yer belirleme çözümünü eklemek kolay bir işti" dedi. "Şu anda, fabrika yönetimi doğru iş için doğru adamı çok kısa sürede bulabildiği için, üretim süreci hızlandı ve bunun doğal sonucu olarak da fabrikanın üretimi arttı. Bunu başarabilmek yalnızca Ekahau RTLS ile mümkündü. Çünkü Ekahau RTLS üretim sürecinin gerçek zamanlı olarak izlenebilir hale gelmesini sağlarken; kişiler, varlıklar ve süreçteki tıkanıklıklar nerede sorularına da yanıt veriyor" diye ekledi Y. Hwang. "Ekahau'nun SW API'ni (Uygulama Programcı Arayüz yazılımı) kullanmak, Hynix için bu uygulamayı yaparken çok basitti. Uygulama şu anda fabrika işakışlarını takip etmekte ve yer bilgilerini MS SQL veritabanında saklamaktadır".

Ekahau'nun EMEA/APAC Satış Direktörü Jarmo IKONEN, "Hynix'deki kurulum, Ekahau'nun Asya pazarında nasıl hızla büyüdüğünün iyi bir örneğidir. Asya'da Wi -Fi, sağlam adımlarla pazar hakimiyetini arttırmakta, bu başarılı büyüme ise Ekahau'yu, yarı iletken üretiminde olduğu gibi yeni sektörlere taşımaktadır".           

 

 

 

 


© Copyright (c) 2000-2007 SYDMA KONTROL Tüm hakları saklıdır.
     Designed By 3NOKTA