HABERLER
     
     
   
 
 
 

Ekahau'nun Wi- Fi Yer Belirleme Teknolojisi Acil Durum Yönetimi'nde kullanılıyor:

Nagoya Ekisaikai Hastanesi, Afet Simülasyon Tatbikatı'nın bir parçası olarak Ekahau RTLS'i başarıyla kullanıyor!

Deprem ya da tren kazası gibi felaketler sonrasında, hastaneler aniden, hafifinden ağırına pek çok vaka ile karşı karşıya kalırlar. Böyle büyük afetlerin gerektirdiği acil durumlarda hasta trafiğini yönetmek, ilgili doktorların hastane içerisinde nerede bulunduğunu tespit etmek, boş yatakların sayısını ve yerini acilen tespit etmek ve acil gereken tıbbi malzeme / aletleri en kısa sürede bulabilmek için, Japonya'daki Nagoya Ekisaikai Hastanesi, Ekahau Inc.'in Gerçek Zamanlı yer Belirleme Sistemi'ni (RTLS) test etti ve verimli şekilde kullanmaya başladı. 

Ekahau RTLS,  Nagoya Ekisaikai Hastanesi gibi pek çok büyük kamu ya da özel kuruluşunda zaten kullanılan Wi - Fi bilgisayar ağı ile kolayca entegre edilen, soruna özel bir yer belirleme çözümüdür.

Ekahau'nun EMEA/APAC Satış Direktörü olan Jarmo IKONEN konuyla ilgili olarak şunları söyledi: "Varolan Wi -Fi bilgisayar ağlarını kullanarak bir yer belirleme çözümünü sisteme dahil etmek, doğal afetler ya da insana bağlı olarak gelişen felaketler sonrasında ortaya çıkan kaosu yönetmek için, hastane gibi acil yardım kurumlarına maliyet etkin bir çözüm sunmaktadır. Ekahau RTLS sayesinde, hastane personeli, bu gibi durumlarda hizmet hızını ve kalitesini arttırıp, daha çok hayat kurtarmak için gerekli olan gerçek zamanlı bilgilere ulaşmaktadır. Hastaneler, bu tarz acil durum yönetimi sisteminin kullanılabileceği kurumlardan sadece bir tanesidir. Özel şirketler ve kamu kurumları (örn. ulusal güvenlikle ilgili olanlar) için de bu teknolojiyi kullanmak oldukça cazip ve verimlidir."

Hastanenin acil durum yönetimine destek olmak üzere, Ekahau (www.ekahau.com) ve Ekahau'nun Japonya'daki VAR'ı olan IBS Japan Co. Ltd.(www.ibsjapan.com) , Nagoya Ekisaikai Hastanesi'ne T201 Wi - Fi etiketlerini de içeren Ekahau RTLS'i yüklediler.

Yakın tarihte yapılan bir afet simulasyonu tatbikatında,   Nagoya Ekisaikai Hastanesi'ndeki her personele, hastanenin neresinde oldukları merkezi bilgisayarın ekranında hemen belirlenerek acilen ulaşılabilmeleri için  birer Wi - Fi etiket takıldı. Doktorların doğru hastaya acilen ulaşabilmesi ve hasta hakkında hastanenin  - Ekahau RTLS ile entegre - veritabanında bulunan gerçek zamanlı bilgilere hemen ulaşabilmesi için de, üçgen şeklindeki bir alanda toplanan her hastaya, birer etiket takıldı.  

Tatbikat tamamlandığında Nagoya Ekisaikai Hastanesi, T201 etiketleri ve Ekahau Yer Belirleme Yazılımı (EPE) sayesinde, hastaların ve personelin yerlerinin 3 - 5 metre hatayla bulunabildiğini açıkladı.

"Afet meydana geldiğinde, önemli tıbbi personel ve acil müdahaleye ihtiyacı olan hastaları en çabuk şekilde tespit etmek hastaneler için hayati öneme sahiptir", dedi IBS Japonya'nın Başkanı Shigehiro Mochizuki. "Ekahau'nun yer belirleme sisteminin hastanenin varolan hasta veritabanıyla entegre olduğu bu simülasyonun başarısı, şu anda kullanılan sistemlerin çoğunda bulunmayan, hasta ve personel yeri belirleme özelliğinin hastane içerisinde geniş çapta kullanılmasını sağlamıştır."
 

 

 


© Copyright (c) 2000-2007 SYDMA KONTROL Tüm hakları saklıdır.
     Designed By 3NOKTA