HABERLER
 
     
     
   
 
 
 

Palmetto Health Kampüs Çapında Demirbaş Takibi İçin Ekahau'yu Seçti

Palmetto Health, Richland kampüsündeki hastane ekipmanlarını ve diğer değerli demirbaşları izlemek için Ekahau'nun Wi - Fi özellikli Gerçek Zamanlı Yer Belirleme Sistemini uygulamaya aldı.

Saratoga, CA, - 7 Nisan 2005 - Ekahau bugün, Güney Carolina'nin lider sağlık hizmeti sağlayıcılarında Palmetto Health'in, Richland Kampüsündeki hastane ekipmanlarını ve değerli diğer demirbaşlarını izlemek için Ekahau RTLS (Real Time Location System - Gerçek Zamanlı Yer Belirleme Sistemi-GZYBS) i seçtigini duyurdu. Ekaha'nun RTLS Sistemi, Kampüs çapında ya da iç mekanlarda, kritik iş kaynaklarına, demirbaşlara, insanlara ya da diğer hareketli hastene ekipmanına gerçek zamanlı görünebilirlik sağlar. Diğer izleme ve görüntüleme çözümlerinden farklı olarak, Ekahau'nun Sistemi mevcut Wi-Fi kablosuz ağını kullanır. Küçük Wi-Fi etiketler iliştirilen nesne ya da insanlar ağa sanal olarak dahil olacaklardır.

Ekahau, sistemi, Wi-Fi kablosuz ağının mevcut olduğu ana binada ve Kanser Merkezinde uygulayacak. Uygulanacak Ekahau çözümü, Ekahau Positioning Engine 3.1 yazılımı, Ekahau T201 Wi-Fi Etiketi ve ekipman ve insanların internet tabanlı uygulamalar üzerinden izlenebilmesi-görüntülenebilmesi işlemlerini yapan uygulamalar setini içerir. Ekahau RTLS çözümünün kullanımı ile, Palmetto Health Richland'de çalışan biomedikal ekip, sağlık hizmetlileri ve tüm diğer personel, infüzyon pompaları, hasta yatakları, tekerlekli sandalyeler ve etiketlenmiş diğer hastane ekipmanlarının yerini gerçek zamanlı olarak belirleme ve izleme işlemlerini, avuçiçi bilgisayar, notebook ya da herhangi bir bilgisayar ekranı ile yapabileceklerdir. Ekahau'nu sisteminin kullanımı ile, diğer Wi-Fi özelliğine sahip cihazlar (Laptops'lar, PDA'ler, RF Barkod Okuyucular v.b.) da izlenebilecektir.

"Palmetto Health gibi prestijli bir sağlık hizmeti sağlayıcısının bizim çözümlerimizi seçmesinden dolayı çok heyecanlıyız" diyen Ekahau'nun İş Geliştirme Başkanı olan Bay Tuomo Rutanen, "Ekahau'nun RTLS çözümü, halen kendi 802.11 kablosuz ağını kurmus olan Palmetto Health Richland için kampüs çapında demirbaş ve ekipman izleme işinin en ideal çözümüdür " dedi.

Palmetto Helath, Ekahau'nun çözümlerini seçmistir, çünkü mevcut kablosuz ağın kullanım alanını bu şekilde genişleterek çok büyük oranda mali tasarruf yapmış olacaktır. Sistemin diğer faydaları, kolayca ve hızlı bir şekilde kurulabilmesi ve işletmenin günlük işleyişini etiklemeden uygulanabilmesi olarak sayılabilir. Palmetto Health 2005 yılı içerisinde tüm kampüsü Wi-Fi özelliğine kavuşturmayı planlamakatadır. Bu gelişme, Kanser Merkezi dışındaki diğer departmanların da iş akışlarının ve sistem kullanımlarının gelişmesine neden olacaktır

Ekahau RTLS Sisteminin çabuk ve hızlı kurulumu sayesinde işletme, birkaç ay içerisinde sistemin kendini geri ödemesi imkanına kavuşacaktır. Ekahau çözümü çok çesitli biçimlerde elle tutulur yatırımın geri dönüşü değerleri (ROI-ReturnofInvestment) sağlamaktadır. Bu biçimler, ekipman kiralamalrındaki azalma, mevcut ekipman ya da demirbaş kullanımındaki iyileşme, kazara ya da hırsızlık yolu ile kayıpların azalması ve sağlık hizmetlilerinin kritik hasta bakımı-koruması ile ilgili ekipmanları arama süresinin azalması olarak sıralanabilir. Ekahau'nun RTLS'i Palmetto Health örneğinde çalışanların tıbbi ekipmanları araması zamanını azaltarak ve pahalı kiralama programlarını eleyerek, verimliliği ve etkinliği arttırmıştır. "

 

 

 


© Copyright (c) 2000-2007 SYDMA KONTROL Tüm hakları saklıdır.
     Designed By 3NOKTA